Yageo CC0805KKX7RYBB103
CC0805KKX7RYBB103 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805KKX7RYBB103
Brief Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
CC0805KKX7RYBB103.pdf
Availability of CC0805KKX7RYBB103
QUANTITY
CC0805KKX7RYBB103 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805KKX7RYBB103
Internal Part NumberEIS-CC0805KKX7RYBB103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805KKX7RYBB103
Related LinksCC0805KK, CC0805KKX7RYBB103 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805KKX7RYBB103 Details Description
Related parts for CC0805KKX7RYBB103
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC AMP VCOM PROGRAMMABLE 12-DFN datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000OHMS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
VARISTOR 640V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 720MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 36DSBGA datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf