Yageo CC0805MRX7R0BB223
CC0805MRX7R0BB223 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805MRX7R0BB223
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CC0805MRX7R0BB223.pdf
Availability of CC0805MRX7R0BB223
QUANTITY
CC0805MRX7R0BB223 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805MRX7R0BB223
Internal Part NumberEIS-CC0805MRX7R0BB223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805MRX7R0BB223
Related LinksCC0805MR, CC0805MRX7R0BB223 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805MRX7R0BB223 Details Description
Related parts for CC0805MRX7R0BB223
IC ADC 16BIT 1.33MSPS DFF 48LQFP datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 1/2" 9.57" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SLD NONSHORT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf