Yageo CC1206KKX5R6BB226
CC1206KKX5R6BB226 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX5R6BB226
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX5R6BB226.pdf
Availability of CC1206KKX5R6BB226
QUANTITY
CC1206KKX5R6BB226 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX5R6BB226
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX5R6BB226
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX5R6BB226
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX5R6BB226 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX5R6BB226 Details Description
Related parts for CC1206KKX5R6BB226
DIODE PIN GP 200V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.26 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2660MHZ datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE P.C.B.CONN2P.GL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf