Yageo CC1206KKX7RABB223
CC1206KKX7RABB223 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX7RABB223
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX7RABB223.pdf
Availability of CC1206KKX7RABB223
QUANTITY
CC1206KKX7RABB223 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX7RABB223
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX7RABB223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX7RABB223
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX7RABB223 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX7RABB223 Details Description
Related parts for CC1206KKX7RABB223
IC SWITCH DUAL SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf