Yageo CC1206KKX7RDBB471
CC1206KKX7RDBB471 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX7RDBB471
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX7RDBB471.pdf
Availability of CC1206KKX7RDBB471
QUANTITY
CC1206KKX7RDBB471 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX7RDBB471
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX7RDBB471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX7RDBB471
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX7RDBB471 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX7RDBB471 Details Description
Related parts for CC1206KKX7RDBB471
RES SMD 11 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 330K OHM 1008 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PROTECTOR FOR FIBER OPTIC CONN datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 640MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf