Yageo CC1206ZRY5V9BB105
CC1206ZRY5V9BB105 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206ZRY5V9BB105
Brief Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 1206
Datasheet Download
CC1206ZRY5V9BB105.pdf
Availability of CC1206ZRY5V9BB105
QUANTITY
CC1206ZRY5V9BB105 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206ZRY5V9BB105
Internal Part NumberEIS-CC1206ZRY5V9BB105
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206ZRY5V9BB105
Related LinksCC1206ZR, CC1206ZRY5V9BB105 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206ZRY5V9BB105 Details Description
Related parts for CC1206ZRY5V9BB105
TRANS NPN 45V 1A SOT223-4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL6421A datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1K OHM 100MA 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
NON-UL/CSAMEXLA,2MM,NPN,M12,5M datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf