Laird Technologies - Signal Integrity Products CC2824B475R-00
CC2824B475R-00 picture photo
Mfg. Part Number
CC2824B475R-00
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE CAN-BUS 4700.0UH 400MA
Datasheet Download
CC2824B475R-00.pdf
Availability of CC2824B475R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC2824B475R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC2824B475R-00
Internal Part NumberEIS-CC2824B475R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCC
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance4.7mH
Current400mA
DC Resistance (DCR)550 mOhm
Impedance12.3 kOhm
Operating Temperature0°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Height (Max)0.150" (3.80mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Flat Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC2824B475R-00
CC2824B475R-00 Details Description
Related parts for CC2824B475R-00
FUSE 1.25A 600V TELCOM NANO2 T/R datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DAB ONE-CHIP FRONT END 44SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-15V 0.14A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 170MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf