Vishay/Dale TNPW0805430RBETA
TNPW0805430RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805430RBETA
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805430RBETA.pdf
Availability of TNPW0805430RBETA
QUANTITY
TNPW0805430RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805430RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805430RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805430RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805430RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805430RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805430RBETA
FIXED IND 27UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CLIP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIN-SGNL HI CURRENT F 40A SLD datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "E" ORG/BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
220UF 450V 25X50MM 85C 5000H datasheet.pdf