TDK Corporation CC45SL3AD101JYNN
CC45SL3AD101JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD101JYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD101JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD101JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3AD101JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD101JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD101JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD101JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD101JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD101JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD101JYNN
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 5V TO-92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 4POS T/H datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50V 50A BR-L datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
G5 ECAT SERVO DRV 2KW 200VAC datasheet.pdf