TDK Corporation CC45SL3FD100JYNNA
CC45SL3FD100JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD100JYNNA
Brief Description
CAP CER 10PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD100JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD100JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD100JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD100JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD100JYNNA
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD100JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD100JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD100JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD100JYNNA
CABINET SLOPING PANEL PRESTIGE datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1-1/2" datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf