Crystek Corporation CCHD-950-25-60.000
CCHD-950-25-60.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950-25-60.000
Brief Description
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950-25-60.000.pdf
Availability of CCHD-950-25-60.000
QUANTITY
CCHD-950-25-60.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950-25-60.000
Internal Part NumberEIS-CCHD-950-25-60.000
TypeXO (Standard)
Frequency60MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950-25-60.000
Related LinksCCHD-950-, CCHD-950-25-60.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950-25-60.000 Details Description
Related parts for CCHD-950-25-60.000
IC DAC 16BIT INTERPOL/SP 80TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.5MM 9POS PCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W SMBG datasheet.pdf
MICRO 51C S 3" WHT JACKP datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf