Crystek Corporation CCMX2-MM-RG178-24
CCMX2-MM-RG178-24 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX2-MM-RG178-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML RA / ML RA 24"
Datasheet Download
CCMX2-MM-RG178-24.pdf
Availability of CCMX2-MM-RG178-24
QUANTITY
CCMX2-MM-RG178-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX2-MM-RG178-24
Internal Part NumberEIS-CCMX2-MM-RG178-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-178
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX2-MM-RG178-24
Related LinksCCMX2-MM, CCMX2-MM-RG178-24 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX2-MM-RG178-24 Details Description
Related parts for CCMX2-MM-RG178-24
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 23V 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 25COND 24AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.50MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM datasheet.pdf