Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCPB-2-90CF
CCPB-2-90CF picture photo
Mfg. Part Number
CCPB-2-90CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CCP BASE 2 POLE 90A CF PANEL BOA
Datasheet Download
CCPB-2-90CF.pdf
Availability of CCPB-2-90CF
QUANTITY
CCPB-2-90CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPB-2-90CF
Internal Part NumberEIS-CCPB-2-90CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPB-2-90CF
Related LinksCCPB-, CCPB-2-90CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCPB-2-90CF Details Description
Related parts for CCPB-2-90CF
CONN PLUG 36 POS METRIMATE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SO datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 97A D2PAK datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DRILL TEMPLATE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf