Crystek Corporation CCPD-034-50-212.500
CCPD-034-50-212.500 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-034-50-212.500
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 212.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-034-50-212.500.pdf
Availability of CCPD-034-50-212.500
QUANTITY
CCPD-034-50-212.500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-034-50-212.500
Internal Part NumberEIS-CCPD-034-50-212.500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCPD-034 Certificate of Compliance
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-034
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-034-50-212.500
Related LinksCCPD-034-, CCPD-034-50-212.500 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-034-50-212.500 Details Description
Related parts for CCPD-034-50-212.500
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 470MA 330 MOHM datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X8R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 350MA 680 MOHM datasheet.pdf