Cornell Dubilier Electronics CD10ED390GO3F
CD10ED390GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD10ED390GO3F
Brief Description
CAP MICA 39PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10ED390GO3F.pdf
Availability of CD10ED390GO3F
QUANTITY
CD10ED390GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10ED390GO3F
Internal Part NumberEIS-CD10ED390GO3F
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10ED390GO3F
Related LinksCD10ED, CD10ED390GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10ED390GO3F Details Description
Related parts for CD10ED390GO3F
IC MCU 8BIT 16KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SENS PROX M12 2MM DC2W-NC 2M datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf