Cornell Dubilier Electronics CD10FD201FO3F
CD10FD201FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD201FO3F
Brief Description
CAP MICA 200PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD201FO3F.pdf
Availability of CD10FD201FO3F
QUANTITY
CD10FD201FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD201FO3F
Internal Part NumberEIS-CD10FD201FO3F
PackagingBulk
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.390" L x 0.209" W (9.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD201FO3F
Related LinksCD10FD, CD10FD201FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD201FO3F Details Description
Related parts for CD10FD201FO3F
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC XLATR BIDIR L-LVL 2CH 8WLP datasheet.pdf
CC256X QFN EVALUATION MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 767MA 340 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf