Cornell Dubilier Electronics CD15ED430JO3
CD15ED430JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED430JO3
Brief Description
CAP MICA 43PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED430JO3.pdf
Availability of CD15ED430JO3
QUANTITY
CD15ED430JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED430JO3
Internal Part NumberEIS-CD15ED430JO3
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED430JO3
Related LinksCD15ED, CD15ED430JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED430JO3 Details Description
Related parts for CD15ED430JO3
IC OPAMP TRANSCOND 850MHZ 8DIP datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
VOLT DETECT IC CMOS 3.8V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.375" (9.53mm) Crimp datasheet.pdf