Cornell Dubilier Electronics CD15ED680FO3F
CD15ED680FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED680FO3F
Brief Description
CAP MICA 68PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED680FO3F.pdf
Availability of CD15ED680FO3F
QUANTITY
CD15ED680FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED680FO3F
Internal Part NumberEIS-CD15ED680FO3F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED680FO3F
Related LinksCD15ED, CD15ED680FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED680FO3F Details Description
Related parts for CD15ED680FO3F
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP SILVER datasheet.pdf
IC INDCT LOAD DRVR INDUST SOT23 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
SR BTS PC CS 6 ASY CNP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 390MA 900 MOHM datasheet.pdf