Cornell Dubilier Electronics CD15ED820JO3
CD15ED820JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED820JO3
Brief Description
CAP MICA 82PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED820JO3.pdf
Availability of CD15ED820JO3
QUANTITY
CD15ED820JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED820JO3
Internal Part NumberEIS-CD15ED820JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED820JO3
Related LinksCD15ED, CD15ED820JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED820JO3 Details Description
Related parts for CD15ED820JO3
CABLE BNC MALE RG59B/U 15FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY PG21 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf