Cornell Dubilier Electronics CD16FD151JO3F
CD16FD151JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD16FD151JO3F
Brief Description
CAP MICA 150PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD16FD151JO3F.pdf
Availability of CD16FD151JO3F
QUANTITY
CD16FD151JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD16FD151JO3F
Internal Part NumberEIS-CD16FD151JO3F
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.234" (5.94mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.429" L x 0.150" W (10.90mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.461" (11.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD16FD151JO3F
Related LinksCD16FD, CD16FD151JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD16FD151JO3F Details Description
Related parts for CD16FD151JO3F
IC MCU HI SPEED 33MHZ IND 44PLCC datasheet.pdf
IC DUAL INV SCHMITT-TRIG 6-XSON datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PLUG VAL-U-LOK datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 KINTEX7 900FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf