Cornell Dubilier Electronics CD19FD751FO3F
CD19FD751FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FD751FO3F
Brief Description
CAP MICA 750PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD19FD751FO3F.pdf
Availability of CD19FD751FO3F
QUANTITY
CD19FD751FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FD751FO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FD751FO3F
PackagingBulk
Capacitance750pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FD751FO3F
Related LinksCD19FD, CD19FD751FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FD751FO3F Details Description
Related parts for CD19FD751FO3F
CAP ROCKER RECTANGULAR GRAY datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 4POS DL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC CNTRLR PROT SW 6-TDFN datasheet.pdf
CONN FERRULE REEL 16AWG BLACK T datasheet.pdf
RV100 INTERCONNECTION datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 29.8V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf