Luminus Devices Inc. CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test450 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-27-90-, CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-27-90-18-AA00-F2-2
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 20POS 15AU datasheet.pdf
IC LVDS CROSS PT SWITCH 16-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 14.5VC DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CABLE RJ45 datasheet.pdf
PHOTODIODE 800-1700NM .3MM TO46 datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf