Bourns Inc. CD214L-T15CALF
CD214L-T15CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T15CALF
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T15CALF.pdf
Availability of CD214L-T15CALF
QUANTITY
CD214L-T15CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T15CALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T15CALF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)123A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T15CALF
Related LinksCD214L-, CD214L-T15CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T15CALF Details Description
Related parts for CD214L-T15CALF
SWITCH 12POS DIP RECESS RCK UNSL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 250V 200MA 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 100V datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X2X8" 6A CRS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf