Cornell Dubilier Electronics CD30FD272JO3F
CD30FD272JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD272JO3F
Brief Description
CAP MICA 2700PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD272JO3F.pdf
Availability of CD30FD272JO3F
QUANTITY
CD30FD272JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD272JO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD272JO3F
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.850" (21.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD272JO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD272JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD272JO3F Details Description
Related parts for CD30FD272JO3F
IC REG SWITCHD CAP 2VIN SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 1POS STR .250 datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 7.5NS 256PBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 3MH 600MA 1.55 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf