Cornell Dubilier Electronics CD4FD121JO3F
CD4FD121JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4FD121JO3F
Brief Description
CAP MICA 120PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4FD121JO3F.pdf
Availability of CD4FD121JO3F
QUANTITY
CD4FD121JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4FD121JO3F
Internal Part NumberEIS-CD4FD121JO3F
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.240" (6.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4FD121JO3F
Related LinksCD4FD1, CD4FD121JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4FD121JO3F Details Description
Related parts for CD4FD121JO3F
CONN RECEPT 5POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
IC DECODER 3-TO-8 LINE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DISPLAY NUM 8MM SGL GREEN CC datasheet.pdf
CONN HDR 10PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
66 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S OLIV datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf