Cornell Dubilier Electronics CD4FD391FO3F
CD4FD391FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4FD391FO3F
Brief Description
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4FD391FO3F.pdf
Availability of CD4FD391FO3F
QUANTITY
CD4FD391FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4FD391FO3F
Internal Part NumberEIS-CD4FD391FO3F
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4FD391FO3F
Related LinksCD4FD3, CD4FD391FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4FD391FO3F Details Description
Related parts for CD4FD391FO3F
FUSE BRD MNT 800MA 65VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
SLA 90/5 B BK 4.5 datasheet.pdf
RES 5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf