Sumida Corporation CD54NP-470LC
CD54NP-470LC picture photo
Mfg. Part Number
CD54NP-470LC
Brief Description
FIXED IND 47UH 720MA 370 MOHM
Datasheet Download
CD54NP-470LC.pdf
Availability of CD54NP-470LC
QUANTITY
CD54NP-470LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD54NP-470LC
Internal Part NumberEIS-CD54NP-470LC
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±15%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD54NP-470LC
Related LinksCD54NP, CD54NP-470LC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD54NP-470LC Details Description
Related parts for CD54NP-470LC
BUZZER MAGNETIC 1.5V 12MM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 8A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 5A datasheet.pdf
CONN 4POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf