Sumida Corporation CD75NP-390KC
CD75NP-390KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-390KC
Brief Description
FIXED IND 39UH 1.1A 160 MOHM SMD
Datasheet Download
CD75NP-390KC.pdf
Availability of CD75NP-390KC
QUANTITY
CD75NP-390KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-390KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-390KC
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-390KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-390KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-390KC Details Description
Related parts for CD75NP-390KC
RES 0.43 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.093DIA NICKEL datasheet.pdf
I datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 256BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC RF REMOTE WIRELESS 20-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf