Sumida Corporation CD75NP-820KC
CD75NP-820KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-820KC
Brief Description
FIXED IND 82UH 780MA 370 MOHM
Datasheet Download
CD75NP-820KC.pdf
Availability of CD75NP-820KC
QUANTITY
CD75NP-820KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-820KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-820KC
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±10%
Current Rating780mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-820KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-820KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-820KC Details Description
Related parts for CD75NP-820KC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
DIN-SIGNAL RHE11 096MP-5,0C1-1 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf