Comchip Technology CDBB3150-HF
CDBB3150-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBB3150-HF
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO214AA
Datasheet Download
CDBB3150-HF.pdf
Availability of CDBB3150-HF
QUANTITY
CDBB3150-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBB3150-HF
Internal Part NumberEIS-CDBB3150-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io)3A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If870mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 150V
Capacitance @ Vr, F250pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction-50°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBB3150-HF
Related LinksCDBB3, CDBB3150-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBB3150-HF Details Description
Related parts for CDBB3150-HF
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
BUZZER 2.73KHZ 4-6V EXT DRIVE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 24"W datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HOOD TOP DUAL SZB16 M25/M32 datasheet.pdf
CABLE CAT6 20M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 400MW 60V SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf