Murata Electronics North America CDBM455C28(455KHZ)
CDBM455C28(455KHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CDBM455C28(455KHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CDBM455C28(455KHZ).pdf
Availability of CDBM455C28(455KHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CDBM455C28(455KHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CDBM455C28(455KHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CDBM455C28(455KHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CDBM455C28(455KHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBM455C28(455KHZ)
Internal Part NumberEIS-CDBM455C28(455KHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDBM455C28(455KHZ) today.
SeriesCDBM455C28
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-2P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDBM455C28(455KHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDBM455C2, CDBM455C28(455KHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDBM455C28(455KHZ) Details Description
Related parts for CDBM455C28(455KHZ)
IC MCU 32BIT ROMLESS 256HQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 44-TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 300MHZ 14HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 60V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 34POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf