Texas Instruments CDC2509CPWR
CDC2509CPWR picture photo
Mfg. Part Number
CDC2509CPWR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP
Datasheet Download
CDC2509CPWR.pdf
Availability of CDC2509CPWR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDC2509CPWR Order Process
Ship out your order
Specifications of CDC2509CPWR
Internal Part NumberEIS-CDC2509CPWR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypePLL Clock Driver
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max125MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDC2509CPWR
Related LinksCDC25, CDC2509CPWR Datasheet, Texas Instruments Distributor
CDC2509CPWR Details Description
Related parts for CDC2509CPWR
CONN SPRING CONT 02 POS .137 SMD datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS .50"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
ENCODER OPT 2CH QUICK ASSM datasheet.pdf
XLAMP XP-E LED - RED datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf