Texas Instruments CDCLVP1204RGTT
CDCLVP1204RGTT picture photo
Mfg. Part Number
CDCLVP1204RGTT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:4 2GHZ 16QFN
Datasheet Download
CDCLVP1204RGTT.pdf
Availability of CDCLVP1204RGTT
QUANTITY
CDCLVP1204RGTT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCLVP1204RGTT
Internal Part NumberEIS-CDCLVP1204RGTT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingQFN,VSSOP Reel Size 12/Sep/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Frequency - Max2GHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCLVP1204RGTT
Related LinksCDCLVP1, CDCLVP1204RGTT Datasheet, Texas Instruments Distributor
CDCLVP1204RGTT Details Description
Related parts for CDCLVP1204RGTT
BATT PACK 12.0V A 2450MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LOAD SW HISIDE 3A 4-MLF datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 50MCD RED datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 5POS FMALE,RA-MALE,RA 300MM datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR CRIMP datasheet.pdf
RES 119.397 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 0.8MM TIN SMD datasheet.pdf