Sumida Corporation CDEP105-5R7MC-88
CDEP105-5R7MC-88 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP105-5R7MC-88
Brief Description
FIXED IND 5.7UH 7.4A 12.4 MOHM
Datasheet Download
CDEP105-5R7MC-88.pdf
Availability of CDEP105-5R7MC-88
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDEP105-5R7MC-88 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP105-5R7MC-88
Internal Part NumberEIS-CDEP105-5R7MC-88
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP105
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance5.7µH
Tolerance±20%
Current Rating7.4A
Current - Saturation5.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP105-5R7MC-88
Related LinksCDEP105-, CDEP105-5R7MC-88 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP105-5R7MC-88 Details Description
Related parts for CDEP105-5R7MC-88
IDC CABLE - MSC24K/MC24G/MPK24K datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN MALE R/A 4POS METAL KNURL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 250' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 7.87A 17.5 MOHM datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.18MM ID 50MM L datasheet.pdf