Sumida Corporation CDH38D11SNP-6R8MC
CDH38D11SNP-6R8MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH38D11SNP-6R8MC
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.08A 264 MOHM
Datasheet Download
CDH38D11SNP-6R8MC.pdf
Availability of CDH38D11SNP-6R8MC
QUANTITY
CDH38D11SNP-6R8MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH38D11SNP-6R8MC
Internal Part NumberEIS-CDH38D11SNP-6R8MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH38D11/S
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating1.08A
Current - Saturation1.05A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)264 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH38D11SNP-6R8MC
Related LinksCDH38D11, CDH38D11SNP-6R8MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH38D11SNP-6R8MC Details Description
Related parts for CDH38D11SNP-6R8MC
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS STR datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CAP CER 22UF 50V Y5V 2220 datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PWR MODULE REG 50V 3A 64QFN datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf