Sumida Corporation CDH73NP-220LC
CDH73NP-220LC picture photo
Mfg. Part Number
CDH73NP-220LC
Brief Description
FIXED IND 22UH 810MA 180 MOHM
Datasheet Download
CDH73NP-220LC.pdf
Availability of CDH73NP-220LC
QUANTITY
CDH73NP-220LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH73NP-220LC
Internal Part NumberEIS-CDH73NP-220LC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH73
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±15%
Current Rating810mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH73NP-220LC
Related LinksCDH73N, CDH73NP-220LC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH73NP-220LC Details Description
Related parts for CDH73NP-220LC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR DUAL PORT 8-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf