Bourns Inc. CDNBS08-SRDA15-4
CDNBS08-SRDA15-4 picture photo
Mfg. Part Number
CDNBS08-SRDA15-4
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 30VC SMD
Datasheet Download
CDNBS08-SRDA15-4.pdf
Availability of CDNBS08-SRDA15-4
QUANTITY
CDNBS08-SRDA15-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDNBS08-SRDA15-4
Internal Part NumberEIS-CDNBS08-SRDA15-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection Products
RoHS InformationCDNBS08 Series Material Declaration
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSteering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)17A (8/20µs)
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionYes
ApplicationsEthernet
Capacitance @ Frequency15pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDNBS08-SRDA15-4
Related LinksCDNBS08-, CDNBS08-SRDA15-4 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CDNBS08-SRDA15-4 Details Description
Related parts for CDNBS08-SRDA15-4
CONN HEADER 10POS .100 SGL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.97"L X 2.4"W datasheet.pdf
OPTOCOUPLER MOD SIGM-DELTA 8-SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
202K174-25/225-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLX 14NSOIC datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR RIGID 3MM datasheet.pdf