Vishay/Vitramon CDR02BP221BKZMAT
CDR02BP221BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR02BP221BKZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 10% BP 1805
Datasheet Download
CDR02BP221BKZMAT.pdf
Availability of CDR02BP221BKZMAT
QUANTITY
CDR02BP221BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR02BP221BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR02BP221BKZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR02
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1805 (4512 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR02BP221BKZMAT
Related LinksCDR02BP2, CDR02BP221BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR02BP221BKZMAT Details Description
Related parts for CDR02BP221BKZMAT
DEKAFIX FWZ 6 MARKED 71-80 50/CD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 10POS R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206 datasheet.pdf
A5 2.0KW 17 BIT ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TO-263-5 STENCIL datasheet.pdf
SR6B6K06 datasheet.pdf
0,47UF 50V 4,0X4,0X5,3MM 105C 20 datasheet.pdf