Vishay/Vitramon CDR02BX223AMZPAT
CDR02BX223AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR02BX223AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V 20% BX 1805
Datasheet Download
CDR02BX223AMZPAT.pdf
Availability of CDR02BX223AMZPAT
QUANTITY
CDR02BX223AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR02BX223AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR02BX223AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1805 (4512 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR02BX223AMZPAT
Related LinksCDR02BX2, CDR02BX223AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR02BX223AMZPAT Details Description
Related parts for CDR02BX223AMZPAT
INTERRUPTER REFLECT SCHMITT SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 37POS datasheet.pdf
CONN HDR 2POS datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
390UF 200V 30X95 105C AXI datasheet.pdf