Vishay/Vitramon CDR03BP681BJZMAT
CDR03BP681BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BP681BJZMAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V 5% BP 1808
Datasheet Download
CDR03BP681BJZMAT.pdf
Availability of CDR03BP681BJZMAT
QUANTITY
CDR03BP681BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BP681BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BP681BJZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BP681BJZMAT
Related LinksCDR03BP6, CDR03BP681BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BP681BJZMAT Details Description
Related parts for CDR03BP681BJZMAT
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 12.45MM datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 1% 160VDC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf