Vishay/Vitramon CDR04BX104AMZSAT
CDR04BX104AMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BX104AMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR04BX104AMZSAT.pdf
Availability of CDR04BX104AMZSAT
QUANTITY
CDR04BX104AMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BX104AMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BX104AMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BX104AMZSAT
Related LinksCDR04BX1, CDR04BX104AMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BX104AMZSAT Details Description
Related parts for CDR04BX104AMZSAT
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
IC COMP MICROPWR DUAL V 8 SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MARKER PLATE-ROLL datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 384.6VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 740MA 646 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 11POS datasheet.pdf
ROBUST SFTY LIGHT CURTAIN 1124MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 20V 2.5A datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf