Sumida Corporation CDR125NP-221MC
CDR125NP-221MC picture photo
Mfg. Part Number
CDR125NP-221MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 700MA 520 MOHM
Datasheet Download
CDR125NP-221MC.pdf
Availability of CDR125NP-221MC
QUANTITY
CDR125NP-221MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR125NP-221MC
Internal Part NumberEIS-CDR125NP-221MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance-15%, +20%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant4.51MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max)0.232" (5.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR125NP-221MC
Related LinksCDR125N, CDR125NP-221MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR125NP-221MC Details Description
Related parts for CDR125NP-221MC
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SCOPE PROBE 20/150 MHZ X1/X10 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC AMP DVR 250-2500MHZ SOT89-3 datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 34 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF 50V RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 283W TO3P-3 datasheet.pdf