Vishay/Vitramon CDR31BP120BJZSAT
CDR31BP120BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP120BJZSAT
Brief Description
CAP CER 12PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP120BJZSAT.pdf
Availability of CDR31BP120BJZSAT
QUANTITY
CDR31BP120BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP120BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP120BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP120BJZSAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP120BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP120BJZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP120BJZSAT
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.75A 120 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 200MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HEADER 2X4 VERT BRKWAY GOLD datasheet.pdf
H48-2 SHEET 320X320X0.2MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-200' BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf