Vishay/Vitramon CDR31BP151BJZSAT
CDR31BP151BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP151BJZSAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP151BJZSAT.pdf
Availability of CDR31BP151BJZSAT
QUANTITY
CDR31BP151BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP151BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP151BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP151BJZSAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP151BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP151BJZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP151BJZSAT
EVALUATION BOARD FOR LM5068 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 8POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 9.6A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf