Vishay/Vitramon CDR31BP270BKZRAT
CDR31BP270BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP270BKZRAT
Brief Description
CAP CER 27PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP270BKZRAT.pdf
Availability of CDR31BP270BKZRAT
QUANTITY
CDR31BP270BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP270BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP270BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP270BKZRAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP270BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP270BKZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP270BKZRAT
Connector Header 15 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 4TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf