Vishay/Vitramon CDR31BP271BFZPAT
CDR31BP271BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP271BFZPAT
Brief Description
CAP CER 270PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP271BFZPAT.pdf
Availability of CDR31BP271BFZPAT
QUANTITY
CDR31BP271BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP271BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP271BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP271BFZPAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP271BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP271BFZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP271BFZPAT
SENSOR PRESSURE 300PSIG STEEL datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ TO220 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMAJ datasheet.pdf
MARKER GENERIC ADH datasheet.pdf
EEPROM SPI 2KB 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 0.39A 2W THT datasheet.pdf