Vishay/Vitramon CDR31BP301BJZSAT
CDR31BP301BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP301BJZSAT
Brief Description
CAP CER 300PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP301BJZSAT.pdf
Availability of CDR31BP301BJZSAT
QUANTITY
CDR31BP301BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP301BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP301BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP301BJZSAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP301BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP301BJZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP301BJZSAT
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA GOLD datasheet.pdf
PLUG W/PIN INSERT (6 CONTACT) datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC CNTRLR RF-DETECT 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D4N-6262 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 55A AC/DC datasheet.pdf