Vishay/Vitramon CDR31BP360BJZMAT
CDR31BP360BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP360BJZMAT
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP360BJZMAT.pdf
Availability of CDR31BP360BJZMAT
QUANTITY
CDR31BP360BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP360BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP360BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP360BJZMAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP360BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP360BJZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP360BJZMAT
IC CNTRLR DUAL HOT SWAP 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GPP 6A 100V GPP INLINE GBU datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT XSON8U datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.5VOUT 100W datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V JB 1206 datasheet.pdf