Vishay/Vitramon CDR31BP361BKZRAT
CDR31BP361BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP361BKZRAT
Brief Description
CAP CER 360PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP361BKZRAT.pdf
Availability of CDR31BP361BKZRAT
QUANTITY
CDR31BP361BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP361BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP361BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP361BKZRAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP361BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP361BKZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP361BKZRAT
KIT FOOT FOR 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.536 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RAST 2.5 10POS W/PIP W/SEW RIB datasheet.pdf
2 X 3 POS MALE HORIZ SMT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1W DO216 datasheet.pdf