Vishay/Vitramon CDR31BP391BJZPAT
CDR31BP391BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP391BJZPAT
Brief Description
CAP CER 390PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP391BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP391BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP391BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP391BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP391BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP391BJZPAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP391BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP391BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP391BJZPAT
CONN EDGECARD 216POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 2.5A DO216 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP MICA 8PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf